Rezerwuj
Wydarzenia!

Hasło Festiwalu: Nie bój się chcieć

29.09 - 15.10.2017


Warszawa / Polska


Wrzesień Październik

Legenda:


Aktualności

Pokaż wszystkie

O festiwalu WFKBB

W dniach 29.09-15.10.2017 w Warszawie i innych miastach w Polsce pod hasłem NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ… odbędzie się  5. Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier. Dotychczasowe cztery edycje wydarzenia pokazały, z jak wielkim zainteresowaniem imprezę przyjmują zarówno instytucje, jak i uczestnicy. W ciągu 4 latach udało nam się zgromadzić podczas festiwalowych wydarzeń ponad 5 000 uczestników! WFKBB to już rozpoznawalna marka - potrzebna i ważna na mapie wydarzeń kulturalnych – tak w Warszawie, jak i poza nią.

Tegoroczny Festiwal będzie wyjątkowo długi i bardzo ciekawy! Kina, teatry, galerie, muzea i wszystkie inne miejsca festiwalowych wydarzeń przygotowały wartościową i bogatą ofertę artystyczną – odpowiednio dostosowanych pokazów filmowych, spektakli, wystaw, warsztatów.

Pragniemy, by 5. Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier był, podobnie, jak w latach ubiegłych, wydarzeniem integrującym polskie społeczeństwo i uwrażliwiającym na potrzeby osób wykluczanych ze zwykłej codzienności życia społeczno-kulturalnego.

Przed nami jubileuszowa edycja Festiwalu. W tym roku festiwalowe wydarzenia  zaplanowaliśmy na dłuższy czas – od 29 września do 15 października. Mamy też wyjątkowego partnera – jest nim Disney Polska. I właśnie tegoroczne hasło Festiwalu – NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ - nawiązuje do piosenki z z produkcji Walt Disney Animation Studios "Zwierzogród", która ma przesłanie bliskie naszym sercom i naszej idei - by ci, którzy kulturę tworzą, chcieli ją kierować do jak największej liczby odbiorców, bez względu na ich ograniczenia, a ci, do których ta oferta jest adresowana – nie bali się chcieć z niej korzystać.

Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier organizują: Fundacja Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, TR Warszawa i Bemowskie Centrum Kultury. Partnerem Festiwalu jest Disney Polska. Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych objęli Festiwal patronatem honorowym.

Dowiedz się więcej