Więcej na:

powrót

Biografie rzeczy – warsztat dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu
2016-09-26 ( 17:00 - 19:00 )Co mieszczą w sobie muzealne magazyny zbiorów? Jakie historie stoją za kolekcjonowanymi przedmiotami? Podczas warsztatu zostaną udostępnione wybrane obiekty z kolekcji Muzeum do poznawania przez dotyk. Dzięki opisom audiodeskryptywnym i filmom z napisami zostaną przybliżone historie i wygląd obiektów. Wydarzenie będzie dostępne dla osób poruszających się na wózkach.


Galeria zdjęć


Dojazd

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Adres: Anielewicza 6

Najbliższe przystanki: NALEWKI-MUZEUM (około 50 metrów), MURANÓW (około 300 metrów), ANIELEWICZA (około 400 metrów)


Dojazd do przystanku NALEWKI-MUZEUM liniami: 111, 180.

Uwaga: dostęp do przystanków NALEWKI-MUZEUM przy pomocy przejść dla pieszych w poziomie.

Dojazd do przystanku MURANÓW liniami: 15, 18, 35.

Uwaga: dostęp do przystanków MURANÓW przy pomocy przejść dla pieszych w poziomie.

Dojazd do przystanku ANIELEWICZA liniami: 17, 33.

Uwaga: dostęp do przystanków ANIELEWICZA przy pomocy przejść dla pieszych w poziomie.


Linie autobusowe obsługiwane są wyłącznie przez pojazdy niskopodłogowe. Linie tramwajowe obsługiwane są pojazdami niskopodłogowymi i wysokopodłogowymi.


Dostępność

INFORMACJE OGÓLNE O OBIEKCIE

Dojście do budynku: Kostka brukowa przed budynkiem. Transport samochodowy: Parking publiczny (w strefie płatnego parkowania), w tym miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. 4 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami na parkingu Muzeum (parking nie jest ogólnodostępny dla wszystkich zwiedzających. Po podjechaniu pod wjazd należy wyjść z samochodu i zadzwonić po ochronę lub kilka minut, aż samochód zostanie zauważony i pracownik ochrony podejdzie pod wjazd i otworzy bramę)

Komunikacja w budynku

Wejście

 • Wejście z poziomu terenu. Drzwi obrotowe lub rozwierane (drzwi rozwierane otwierane przez pracowników ochrony). Wewnątrz konieczne jest skorzystania z długiej pochylni (około 20 m), o wysokości około 150 cm), bez spoczników i poręczy. Pracownicy ochrony mogą zapewnić pomoc przy pokonywaniu pochylni.
 • Istnieje możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego.

Kasy:

 • Dostępne po skorzystaniu z pochylni.
 • W kasach zainstalowana jest pętla indukcyjna oraz można wypożyczyć 5 naszyjnych pętli indukcyjnych w celu skorzystania z tourguid’ów wykorzystywanych przez przewodników podczas oprowadzania po wystawach.
 • W kasach zainstalowany jest terminal z tłumaczem Polskiego Języka Migowego online umożliwiający komunikację pomiędzy personelem muzeum a osobami z dysfunkcją słuchu.

Dostępność sal/pomieszczeń, w których odbywają się wydarzenia w ramach WTKBB  

 • Wystawy czasowe – na parterze  i na pierwszym piętrze budynku. Dostęp krętymi schodami z sali wystaw czasowych znajdującej się na parterze lub od strony hallu głównego windą.
 • Wejścia na wystawę główną za pomocą windy lub schodów. W obrębie wystawy niektóre przestrzenie dostępne są za pomocą podnośnika schodowego, fragmenty wystawy z nawierzchnią z kostki brukowej.
 • Na wszystkie piętra budynku można dostać się za pomocą wind.

Toalety dla osób z niepełnosprawnościami        

 • Na wszystkich kondygnacjach
powrót

ORGANIZATORZY


 • Miasto Stołeczne Warszawa
 • Fundacja Kultury Bez Barier
 • Teatr Ochota
 • art.bem