Więcej na:

powrót

Premierowy spektakl w reżyserii Wojtka Ziemilskiego "Jeden Gest"
2016-09-26 ( 19:00 - 21:00 ) Reżyseria: Wojciech Ziemilski

Scenografia/ współpraca reżyserska: Wojciech Pustoła.

Powiem wam, co mnie fascynuje: że nie potrafię o tym mówić. Moje słowa okazują się nieporadne, niezdarne. Język, którego używam, wydaje mi się nieadekwatny do mówienia o językach migowych i ogólniej, o świecie Głuchych.

Ale nie chcę być gołosłowny. Na dobry początek przeczytajcie parę truizmów z kolekcji Truizmy Jenny Holzer. Te zdania, pozornie proste jak cep, w kontekście języka migowego odjeżdżają w nowych kierunkach:

Słuchaj, kiedy twoje ciało mówi.

Ludzie, którzy nie pracują rękami to pasożyty.

Słowa zwykle nie wystarczają.

Opis jest ważniejszy, niż metafora.

Abstrakcja jest rodzajem dekadencji.

Jesteś odpowiedzialny za określenie, co rzeczy znaczą.

Gestuno to rzecz o językach migowych.

To spektakl o porozumiewaniu się ze światem – światem słyszących i światem innych Głuchych. Interesuje mnie tu komunikacja - przekazywanie (i wytwarzanie, przetwarzanie) wiedzy, emocji, kultury. Jeśli język określa rzeczywistość („Granice mojego języka są granicami mojego świata”, jak to opisuje Wittgenstein), to czego możemy dowiedzieć się o świecie z języków Głuchych? Co w ich doświadczeniach komunikacji jest uniwersalne, a co – wyjątkowe? (I jakim cudem nikt z moich przyjaciół nie ma Głuchych przyjaciół?)

 


Galeria zdjęć


Dojazd

Nowy Teatr

Adres: Madalińskiego 10 / 16

Najbliższe przystanki: DWORKOWA (około 200 metrów)

Dojazd do przystanku DWORKOWA liniami: 4, 10, 14, 18, 35, 138, 195, 222.

Linie autobusowe obsługiwane są wyłącznie przez pojazdy niskopodłogowe. Linie tramwajowe obsługiwane są pojazdami niskopodłogowymi i wysokopodłogowymi.


Dostępność

INFORMACJE OGÓLNE O OBIEKCIE

Dojście do budynku: Wejście główne z parteru, przejście przez parking, szerokie drzwi. Transport samochodowy: Parking na terenie, od 100 do 20 metrów od wejścia, na hasło: Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier.

Komunikacja w budynku

Wejście              

  • Sala teatralna na parterze, dostęp bezpośrednio z parteru.

Kasy: 

  • Na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia w budynku ATM - na parterze, wejście przez szerokie drzwi, brak barier architektonicznych;
  • Od wtorku do piątku 11:00-19:00 oraz w soboty 12:00-18:00, 11 października od 14:00 w siedzibie Nowego Teatru na ul. Madalińskiego (świetlica) - wjazd po rampie lub wejście po 3 schodkach, szerokie drzwi.

Dostępność sal/pomieszczeń, w których odbywają się wydarzenia w ramach WTKBB

  • Na parterze

Toalety dla osób z niepełnosprawnościami        

  • Tak

 

Inne 

  • Wystawy – brak możliwości dotykania eksponatów. Przy okazji wystawy odbędą się warsztaty, skierowane m.in. dla osób niewidomych i słabowidzących.

powrót

ORGANIZATORZY


  • Miasto Stołeczne Warszawa
  • Fundacja Kultury Bez Barier
  • Teatr Ochota
  • art.bem