Więcej na:

powrót

Pokaz filmu „Chce się żyć” reż. Macieja Pieprzycy z audiodeksrypcją, po filmie rozmowa o wrażeniach z obejrzanego filmu
2016-09-30 ( 18:00 - 19:30 )Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu - udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha.
Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę. Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka, a on sam przyciągnie uwagę lekarki, która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.


Galeria zdjęć


Dojazd

Centrum Myśli Jana Pawła II

Adres: Foksal 11

Najbliższe przystanki: FOKSAL (około 300 metrów), MUZEUM NARODOWE (około 350 metrów), stacja PKP WARSZAWA POWIŚLE (około 500 metrów).


Dojazd do przystanku MUZEUM NARODOWE liniami: 7, 9, 22, 24, 25, 111, 117, 158, 507, 517, 521.

Uwaga: dostęp do przystanków MUZEUM NARODOWE przy pomocy przejść dla pieszych w poziomie.

Dojazd do przystanku FOKSAL liniami: 111, 116, 128, 175, 180, 222, 503, E-2.

Linia E-2 kursuje wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu.

Uwaga: dostęp do przystanków FOKSAL przy pomocy przejść dla pieszych w poziomie.

Dojazd do stacji PKP Warszawa Powiśle pociągami Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej (liniami S1 i S2).

Uwaga: dostęp do stacji kolejowej PKP Warszawa Powiśle schodami i przejściem podziemnym pod wiaduktem mostu Poniatowskiego.

Linie autobusowe obsługiwane są wyłącznie przez pojazdy niskopodłogowe. Linie tramwajowe obsługiwane są pojazdami niskopodłogowymi i wysokopodłogowymi.


Dostępność

informacje wkrótce

powrót

ORGANIZATORZY


  • Miasto Stołeczne Warszawa
  • Fundacja Kultury Bez Barier
  • Teatr Ochota
  • art.bem