Więcej na:

powrót

„Jak to jest zrobione?” – zajęcia warsztatowe z reżyserem i tłumaczeniem na Polski Język Migowy
2016-09-27 ( 15:30 - 16:30 )Zajęcia warsztatowe oraz spotkanie z reżyserem, który opowie o procesie powstawania spektaklu. Goście krok po kroku dowiedzą się, jak wygląda praca nad przedstawieniem teatralnym.

Prowadzący: Aldona Figura

Reżyserka. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST oraz Instytutu Anglistyki UW. Pierwszą jej samodzielną realizacją były „Szelmostwa Skapena” Moliera w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze w 2000 roku. Wyreżyserowała także: „Zazdrość” E. Vilar w Teatrze Nowym w Łodzi, „Monologi waginy” E. Ensler i „Tylko ta pchła” N. Wallace w gdańskim Teatrze Wybrzeże, „Cicho” M. Bielińskiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz „Kochanowo i okolice” P. Jurka w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Uczestniczyła w warsztatach teatralnych w Irlandii i Niemczech. W 2002 roku brała udział w organizowanym przez wrocławski Teatr Polski Festiwalu EuroDrama, oraz we Fringe Festival w Edynburgu. W 2007 roku na Targach Nowej Dramaturgii w Radomiu otrzymała Nagrodę Dramaturgów za reżyserię spektaklu „Absynt” M. Fertacz w Laboratorium Dramatu na Scenie Przodownik, gdzie wyreżyserowała również: „Tiramisu” J. Owsianko, „Gardenię” E. Chowaniec, „Przylgnięcie” i „Baden-Baden” P. Rowickiego, „Obcego Króla” C. Cyberskiego, „Kamasutrę” Watsjajany i „Exterminatora” P. Jurka oraz „Kupca weneckiego” W. Szekspira. Była także II reżyserem przy „Malambo”, „Merlinie”, „Naszej klasie” i „Młodym Stalinie” T. Słobodzianka.


Galeria zdjęć


Dojazd

Teatr Dramatyczny, Teatr Studio

Adres pl. Defilad 1

Najbliższe przystanki: CENTRUM (około 750 metrów), METRO ŚWIĘTOKRZYSKA (około 300 metrów), JASNA (około 100 metrów).


Dojazd do przystanku CENTRUM liniami: 4, 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35, 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 519, 520, 521, 522, 525 oraz pierwszą linią metra M1.

Dojazd do przystanku METRO ŚWIĘTOKRZYSKA liniami: 4, 15, 18, 35, 128 (w weekend), 171, 175 (w weekend), 178, 518, 520 oraz pierwszą linią metra M1 i drugą linią metra M2.

Dojazd do przystanku JASNA linią 107 – kierunek Kierbedzia. W przeciwnym kierunku autobusy linii 107 odjeżdżają z przystanku na placu Powstańców Warszawy oddalonego o około 200 metrów.

Linie autobusowe są obsługiwane wyłącznie przez pojazdy niskopodłogowe. Linie tramwajowe obsługiwane są przez pojazdy niskopodłogowe i wysokopodłogowe.


Dostępność

INFORMACJE OGÓLNE O OBIEKCIE

Dojście do budynku: Bez poważnych przeszkód. Transport samochodowy: Parking publiczny (strefa płatnego parkowania), w tym miejsca dla osób z niepełnosprawnościami; Parking na terenie PKiN , w tym w pobliżu wejścia miejsca dla osób z niepełnosprawnościami (samochodów osobowych do 15 min. 2 zł; pierwsza godzina 5 zł, druga godzina 4 zł; każda następna rozpoczęta godzina 3 zł; 24 godziny 40 zł  (bilet dobowy lub na wielokrotność dób, można kupić w Biurze Obsługi Parkingów czynnym tylko w dni powszednie)

Komunikacja w budynku

Wejście              

  • Wejście główne – po schodach
  • Wejście dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich od strony Cafe Kulturalna (prosimy o wcześniejsze zgłoszenie wizyty - Zuzanna Krynicka, tel. 664 152 055, sekretariat@teatrdramatyczny.pl). Do wejścia prowadzi pochylnia, przy drzwiach wejściowych próg 2 cm).

Kasy: Nie dotyczy.         

Dostępność sal/pomieszczeń, w których odbywają się wydarzenia w ramach WTKBB  

  • Zwiedzanie na różnych piętrach. Pomiędzy piętrami można przemieszczać się windą lub schodami. Cześć korytarzy jest lekko nachylona. W trakcie zwiedzania utrudnione dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich może być wejście za kulisy sceny (szerokość drzwi około 70 cm).
  • Scena Główna – dostępna za pomocą windy

Toalety dla osób z niepełnosprawnościami        

  • Brak toalet dla osób z niepełnosprawnościami.
powrót

ORGANIZATORZY


  • Miasto Stołeczne Warszawa
  • Fundacja Kultury Bez Barier
  • Teatr Ochota
  • art.bem