Więcej na:

powrót

Pokaz filmu "Mustang"
2016-09-29 ( 18:00 - 19:30 )Nominowany do Oscara (w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny) debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet.

Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.

Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

„Mustang” był nominowany do Oscara oraz Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Film zdobył również nagrodę FIPRESCI przyznawaną przez stowarzyszenie krytyków filmowych dla Największego Odkrycia Filmowego 2015, nagrodę Publiczności na AFI Fest 2016 i wiele nagród publiczności na europejskich festiwalach filmowych. Jest też laureatem Nagrody Parlamentu Europejskiego LUX oraz nagrody Europejskiej Akademii Filmowej dla Odkrycia Roku. Na Festiwalu Ale Kino! w Poznaniu wygrał Plebiscyt Młodej Publiczności oraz otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich.


Galeria zdjęć


Dojazd

Kino Muranów

Adres: aleja Generała Andersa 5

Najbliższe przystanki: METRO RATUSZ ARSENAŁ (około 70 metrów), PLAC BANKOWY (około 150 metrów)

Dojazd do przystanku METRO RATUSZ ARSENAŁ pierwszą linią metra oraz liniami: 4, 13, 15, 18, 20, 23, 26, 35, 107, 111, 160 ,190, 227, 527.

Uwaga: dostęp do przystanków METRO RATUSZ ARSENAŁ przy pomocy przejść podziemnych, schodów lub wind.

Dojazd do przystanku PLAC BANKOWY liniami: 4, 15, 18, 35, 107, 111, 171, 222 (tylko w kierunku krańca BIELAŃSKA), 227, 520, E-2.

Linia E-2 kursuje wyłącznie w godzinach szczytu.

Uwaga: dostęp do przystanków PLAC BANKOWY przy pomocy przejść dla pieszych w poziomie.


Linie autobusowe obsługiwane są wyłącznie przez pojazdy niskopodłogowe. Linie tramwajowe obsługiwane są pojazdami niskopodłogowymi i wysokopodłogowymi.


Dostępność

Informacje wkrótce

powrót

ORGANIZATORZY


  • Miasto Stołeczne Warszawa
  • Fundacja Kultury Bez Barier
  • Teatr Ochota
  • art.bem