Więcej na:

powrót

Spektakl "Róbmy swoje" z audiodeskrypcją
2016-10-09 ( 19:00 - 21:00 )Wojciech Młynarski jako autor piosenek ma w sobie dwie dusze: liryczną i publicystyczną. Ta pierwsza dusza podpowiada mu piosenki o ulubionej leszczynie, o polskiej miłości, „co umie przebaczać, umie drwić”, o pannie Heli, która „ślicznym oczkiem strzela” i o nutach, co „wolą tańczyć solo”. Ta druga dusza każe mu pisać piosenki o walcu, który „przyjdzie i wyrówna” albo balladę o tych, „co się za pewnie poczuli”. Bo Młynarski jest zarówno poetą zakochanym w mądrych drobiazgach codziennego życia, jak przenikliwym komentatorem otaczającego nas głupstwa, kłamstwa i miernoty. Jego piosenki o siermiężnym PRL-u wzbudzały niegdyś śmiech – i satysfakcję, że jest ktoś, kto tak świetnie rozumie paradoksy mieszkania w „najweselszym baraku socjalistycznego obozu”. A kiedy już odzyskaliśmy wolność –  ten sam Młynarski patrzy na nią jak na niełatwy dar, na który trzeba sobie zasłużyć. Przecież ten dar tak łatwo odebrać…

Spektakl złożony z bardziej i mniej znanych piosenek w wykonaniu naszych aktorów nazwaliśmy –
za Młynarskim – RÓBMY SWOJE. Bo w każdych czasach, dobrych czy złych, warto się tego trzymać.


Galeria zdjęć


Dojazd

Teatr Ateneum

Adres: Jaracza 2

Najbliższe przystanki: JARACZA (około 200 metrów), MOST PONIATOWSKIEGO (około 400 metrów), METRO CENTRUM NAUKI KOPERNIK (około 500 metrów), ZAJĘCZA (około 600 metrów), stacja II linii metra Centrum Nauki Kopernik (około 400 metrów).

Uwaga: dostęp do przystanków autobusowych i tramwajowych MOST PONIATOWSKIEGO przy pomocy schodów; dostęp do przystanku METRO CENTRUM NAUKI KOPERNIK (dotyczy linii 185) przy pomocy wind lub schodów.

Dojazd do przystanku JARACZA liniami: 118, 127.

Dojazd do przystanku MOST PONIATOWSKIEGO liniami : 7, 9, 22, 24, 25, 111, 117, 158, 185.

Dojazd do przystanku METRO CENTRUM NAUKI KOPERNIK liniami: 102, 162, 185 oraz drugą linią metra M2.

Dojazd do przystanku ZAJĘCZA liniami: 105, 118, 127.

Linie autobusowe są obsługiwane wyłącznie przez pojazdy niskopodłogowe. Linie tramwajowe obsługiwane są przez pojazdy niskopodłogowe i wysokopodłogowe.


Dostępność

Informacje wkrótce.

powrót

ORGANIZATORZY


  • Miasto Stołeczne Warszawa
  • Fundacja Kultury Bez Barier
  • Teatr Ochota
  • art.bem