Więcej na:

powrót

Spektakl "Możliwość Wyspy" Michela Houellebecq‘a w reżyserii Magdy Szpecht
2016-09-27 ( 19:00 - 22:30 )Mała scena (utrudniony dostęp dla osób na wózkach inwalidzkich).

Obsada: Jan Dravnel, Sandra Korzeniak, Rafał Maćkowiak, Sebastian Pawlak, Siri (pies), Justyna Wasilewska

Informacja o przedstawieniu: "Możliwość Wyspy" to teatralna adaptacja prozy Michela  Houellebecq‘a. Akcja Możliwości wyspy rozgrywa się równolegle – dziś oraz w okolicach roku 4000. Perspektywa przyszłości pozbawionej kryzysów egzystencjalnych, a także fizycznego bólu jest odpowiedzią na odrazę wobec współczesnego świata, w którym z wielu powodów panują samotność, pustka i bezsens. W ciągu dwóch tysięcy lat geografia świata i warunki klimatyczne kilkukrotnie uległy gwałtownym przemianom. Zamieszkujące ziemię genetyczne kopie dawnych ludzi spędzają życie w izolacji, czytając i komentując autobiografie swoich przodków. Neoludzie mają zdolność fotosyntezy, ich wrażliwość na bodźce zewnętrzne jest mniejsza, nie znają radości ani rozkoszy, nie potrafią śmiać się, ani płakać. Rzeczywistość przyszłości poznajemy za sprawą Daniela24 i Daniela25 – klonów żyjącego w naszych czasach popularnego komika Daniela, pogrążającego się stopniowo w depresji, spowodowanej poczuciem starzenia się i samotności. Elementem łączącym przyszłość z teraźniejszością jest obecność psa Siri, który staje się symbolem wiernej, bezwarunkowej miłości.

Jakie wnioski przynosi obserwacja współczesności z perspektywy neoludzi? 

Czy da się ochronić więzi przed całkowitym zanikiem, kiedy na horyzoncie majaczy świat technologii z nieodległą perspektywą nieśmiertelności?


Galeria zdjęć


Dojazd

TR Warszawa

Adres: Marszałkowska 8

Najbliższe przystanki: MARSZAŁKOWSKA na Trasie Łazienkowskiej (około 350 metrów), PL. UNII LUBELSKIEJ (około 120 metrów do przystanków tramwajowych i około 350 metrów do przystanków autobusowych).

Dojazd do przystanku MARSZAŁKOWSKA liniami: 138, 143, 151, 182, 187, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525.

Linia 411 kursuje wyłącznie w dni powszednie.

Uwaga: dostęp do przystanków MARSZAŁKOWSKA przy pomocy schodów.

Dojazd do przystanku PL. UNII LUBELSKIEJ liniami: 4, 10, 14, 18, 35, 119, 131, 138, 167, 168, 222, 501, 519, 522.

Uwaga: dostęp do przystanków PL. UNII LUBELSKIEJ przy pomocy przejść dla pieszych w poziomie.


Linie autobusowe obsługiwane są wyłącznie przez pojazdy niskopodłogowe. Linie tramwajowe obsługiwane są pojazdami niskopodłogowymi i wysokopodłogowymi.


Dostępność

INFORMACJE OGÓLNE O OBIEKCIE

Dojście do budynku:  Bez poważnych przeszkód. Transport samochodowy: Parking publiczny (strefa płatnego parkowania), w tym 2 miejsca przed teatrem dla osób z niepełnosprawnościami

Komunikacja w budynku

Wejście

  • Wejście główne (Kasa i Duża Scena) – stopień przed wejściem, szerokości głównego skrzydła 74 cm (konieczne otwarcie obu skrzydeł drzwi, pomoc pracowników); Kasa umiejscowiona po prawej stronie ok. 70 metrów od wejścia, w miejscu dawnej portierni.
  • Wejście na Mała Scenę – wejście po schodach, teatr dysponuje rozkładanymi szynami, bądź też wejście od tyłu dostępne z poziomu terenu, ze względu na trudny dojazd prosimy o wcześniejszy kontakt z pracownikami teatru, którzy wskażą drogę - Anna Rochowska, 518 012 431, anna.rochowska@trwarszawa.pl

Kasy:  na parterze

Dostępność sal/pomieszczeń, w których odbywają się wydarzenia w ramach WTKBB       

  • Duża Scena – dojazd wysoką pochylnią o nachyleniu 13%, bez poręczy, bez spoczników; pomoc pracowników (spektakl, spotkanie z aktorami)
  • Mała Scena – wejście z poziomu wejścia (warsztaty)

Toalety dla osób z niepełnosprawnościami   

  • Jedna toaleta dla osób z niepełnosprawnościami w teatrze, druga w restauracji.
  • Uwaga: z Małej Sceny dostanie się do toalety wymaga pokonania schodów lub wyjścia na zewnątrz i okrążenia budynku)
powrót

ORGANIZATORZY


  • Miasto Stołeczne Warszawa
  • Fundacja Kultury Bez Barier
  • Teatr Ochota
  • art.bem