29.09 - 15.10.2017

Warszawa / Polska


Wrzesień Październik

Aktualności


 • 2017.10.04

  Kultura w 3D. Tego jeszcze nie było!

  Tego jeszcze nie było! W tegorocznej edycji festiwalu pojawi się zupełnie nowa forma dostępności dla osób z dysfunkcją wzroku. Obok audiodeskrypcji i tyflografik po raz pierwszy uczestnicy będą mieli do dyspozycji także wydruki 3d. Zostaną one wykorzystane przy okazji spaceru po starym mieście i w trakcie spektakli. Spacerowicze będą mogli z bliska zapoznać się z Warszawską syrenką innymi symbolami stolicy dzięki ich miniaturomWidzowie teatralni otrzymają szansę zgłębienia tajemnic sceny, ponieważ każdy z nich, już przed spektaklem, dostanie do ręki trójwymiarowy model scenografii.

  Technika druku 3D jest w Polsce stosunkowo nowa i niezbyt rozpowszechniona, ale dla osób niewidomych i niedowidzących okazuje się doskonałą pomocą. Dzięki niej w syntetyczny sposób można przedstawić bryłę nawet bardzo dużego i skomplikowanego budynku albo wygląd najdziwniejszej sceny. Wydruki na nasz festiwal przygotowała firma Wolfix, która, choć w branży 3D działa zaledwie od kilku lat, może się już pochwalić nie lada sukcesami takimi jak stworzenie jednego z największych na świecie  wydruków wielkogabarytowych, którym był  4-metrowy stół REX AXON. Na swoim koncie ma także realizacje dla takich firm jak Ferrari Polska, Shell czy Play.

  Wierzymy, że dzięki przygotowanym przez firmę Wolfix  modelom 3D  wydarzenia, na które państwa zapraszamy, będą jeszcze ciekawsze i atrakcyjniejsze.
  .

   

Powrót