loader
Na potencję

Optymalizacja witaminy D na potencję

Witamina D jest jedną z ważniejszych witamin dla organizmu, której niedobór wywołuje liczne skutki uboczne. Brak witaminy D może przyczynić się do: cukrzycy, nadciśnienia tętniczego czy problemów w sercem. Nie rzadko mogą występować komplikacje wywodzące się z układu neurologicznego. Witamina D odgrywa również znaczącą rolę w utrzymaniu libida na właściwym poziomie.

Niski poziom witaminy D może mieć bezpośredni wpływ na małą ilość androgenów u mężczyzn, co skutkuje niskim poziomem testosteronu oraz znacznie słabszą kondycją ciała. Wystarczający poziom witaminy D świadczy o wysokiej masie mięśniowej oraz sile mięśni. Eksperci wykazali zależność witaminy D w organizmie mężczyzny na ich sprawność seksualną oraz płodność. 

Witamina D na poprawę erekcji 

Związek chemiczny zwany witaminą D powstaje w skórze dzięki promieniom UV. Według przeprowadzonych badań wynika, że mężczyźni znajdujący się w grupie testowej posiadali najwyższy poziom testosteronu w okresie letnim, dokładniej w sierpniu. Analogicznie, osoby które zostały poddane testom i posiadały wyższy poziom witaminy D we krwi, wykazywały większy poziom testosteronu. Z tego też względu zaleca się korzystanie z naturalnych promieni słonecznych w okresie lenim, zaś w pozostałych miesiącach suplementację opartą o takie składniki takie jak witamina D. 

Testosteron a witamina D

Niski poziom witaminy D u mężczyzn może w znacznym stopniu wpłynąć na ich sprawność seksualną oraz relacje z partnerką. Witamina D wchodzi w skład naczyń krwionośnych ochraniając je przed zwapnieniem, czyli częstą chorobą układu krwionośnego - miażdżycą. Niestety, ale schorzenie to jest jednym z najczęstszych, które wywołuje zaburzenia erekcji. Uważa się, że mężczyźni chorujący na miażdżycę wykazują niski poziom witaminy D. 

Wyższe stężenie witaminy D oznacza większą ilość testosteronu, a więc lepszą aktywność seksualną. Witamina wpływa także na ruchliwość plemników oraz męską płodność. Dowiedziono również, że odpowiednie dostarczanie witaminy D w pozytywny sposób wpływa na osady oraz naturalne funkcje naczyń krwionośnych. 

Przyswajanie witaminy D może być nieco kłopotliwe, ze względu na ograniczony dostęp w ciągu roku do naturalnych promieni słonecznych. Alternatywą jest podawanie witaminy D w postaci suplementacji. Najwięcej witaminy D w pokarmach można znaleźć w olejach, tłustych rybach, jajach, nabiale oraz awokado. Należy pamiętać, że ryzyko wystąpienia niedoboru witaminy D wzrasta wraz z wiekiem i przyjmuje się, że niedostateczny poziom związku występuje wówczas, gdy spada on poniżej 20 ng/ml. Lekarze zalecają przyjmowanie ok 600 jednostek witaminy D dla osób od 18 do 70 roku życia.