Endorfiny a potencja – hormony szczęścia...
Problemy z potencją doskwierają coraz...
Ksenoestrogeny to związki, które powstają w wyniku wpływu niektórych związków chemicznych na gospodarkę hormonalną organizmu. Swoją budową przypominają one hormony kobiece, estrogeny. Mogą one zakłócać pracę układu endokrynnego poprzez wiązanie się z receptorami dla estrogenów.
Związki chemiczne zwane ksenoestrogenami posiadają zdolność do interakcji z układem hormonalnym. Związki te wpływają na czynność estrogenów. Ksenoestrogeny są sztucznym wytworem, który powstaje w wyniku zanieczyszczeń środowiska i innych sztucznych substancji, które wykorzystywane są do produkcji przedmiotów codziennego użytku. Związki te wykazują negatywny wpływ na funkcjonowanie układu hormonalnego wywołując zaburzenia.
Brak równowagi hormonalnej, spowodowanej obecnością ksenoestrogenów deharmonizuje pracę całego układu hormonalnego. Liczne badania potwierdzają tę tezę i wskazują, że może to w przyszłości prowadzić do:
Przedstawione powyżej skutki uboczne, są tylko najczęstszymi spośród wymienianych działań niepożądanych, które pojawiają się w wyniku znacznego narażenia na ksenoestrogeny. Brak właściwej równowagi hormonalnej powoduje całkowite rozregulowanie całego organizmu, dlatego może wpłynąć na wiele innych dolegliwości zdrowotnych.
Związki chemiczne ksenoestrogeny w największych ilościach znajdują się w pestycydach oraz środkach ochrony roślin. Można je także znaleźć w wielu lekach hormonalnych oraz pigułkach antykoncepcyjnych. Nie rzadko występują także w mięsie czy rybach. Szacuje się, że istnieje ok. 700 produktów, które w swoim składzie zawierają ksenoestrogeny. Są to zazwyczaj: detergenty, kosmetyki, środki higieny osobistej, kremy, szampony, mydła, antyperspiranty, plastikowe pojemniki na żywność, butelki, zabawki oraz butelki do karmienia niemowląt.
Te niezwykle niebezpieczne związki chemiczne wchłaniane są przez skórę i działają dziesięciokrotnie mocniej niż podawane doustnie. Kontakt ze skórą sprawia niemal natychmiastowe wchłanianie się toksyn do tkanek, bez ich wcześniejszego metabolizmu w wątrobie.
Aby uniknąć wpływu tychże związków chemicznych zaleca się unikanie żywności oraz napojów w plastikowych pojemnikach, korzystania z folii, pozbycie się kosmetyków z parabenami oraz aluminium w składzie. Kupując produkty dla małych dzieci należy zwrócić uwagę czy w składzie nie posiadają trującego bisfenolu 4.
Kreatyna to inaczej kwas betametyloguanidynooctowy, który jest związkiem chemicznym...
Czytaj więcejMimo iż cholesterol jest w stanie wyrządzić wiele szkód w ludzkim organizmie, jest on...
Czytaj więcejPrawidłowo dobrana dieta jest kluczem do obniżenia złego poziomu cholesterolu we krwi oraz...
Czytaj więcejProblemy z potencją doskwierają coraz...
Seler naciowy to jeden z najbardziej...
O dietach, odchudzaniu, zbilansowanym...