Endorfiny a potencja – hormony szczęścia...
Problemy z potencją doskwierają coraz...
Kreatyna to inaczej kwas betametyloguanidynooctowy, który jest związkiem chemicznym pełniącym dosyć kluczową rolę w życiu człowieka. Środek stosowany jest najczęściej przez sportowców lub osoby mocno aktywne fizycznie, w celu zbudowania większych mięśni, siły oraz wytrzymałości. Kreatyna ma stanowić podstawę do budowania atletycznej sylwetki mężczyzn. Jak dawkować kreatynę i czy dla wszystkich jest ona bezpieczna?
Substancja chemiczna zwana kreatyną stała się ulubieńcem wśród sportowców. Jak pokazują badania intensywne ćwiczenia zwiększają uwalnianie się hormonów anabolicznych. Spożycie węglowodanów oraz białek przed ćwiczeniami wspomaga syntezę białka. Zatem najlepszy moment na przyjmowanie kreatyny to tuż po aktywności fizycznej. Dochodzi wówczas do zwiększenia tudzież utrzymania poziomu kreatyny w mięśniach.
Kreatyna stała się tak popularną substancją chemiczną, że na rynku znajduje się co najmniej kilka form jej przyjmowania. Stała się niemal suplementem diety występującym pod postacią: cukierków, płynów, gum do żuci, czy tabletek musujących. Istnieje zatem wiele form suplementacji tejże substancji, jednak każda z nich odznacza się porównywalną przyswajalnością oraz skutecznością. Klienci z reguły kierują się wygodą stosowania, szczególnie w przypadku cukierków czy gum do żucia. Kluczową wadą jest większa cena w porównaniu do monohydratu. Niezmiernie ważnym jest aby kupować kreatynę jedynie od sprawdzonych sprzedawców, u których produkty te zostały przetestowane i sprawdzone. Nie istnieją przeciwwskazania do codziennej suplementacji kreatyny.
Skutkiem ubocznym za który uważa się, po zażywaniu kreatyny jest znaczący przyrost masy ciała. Do efektu tego dąży niemal każdy atleta, a kreatyna ma mu w tym pomóc. Innymi bardziej poważnymi skutkami ubocznymi były głównie problemy żołądkowe, niekontrolowane skurcze mięśni, odwodnienia, zwiększona podatność na nadciąganie mięśni, bądź ich nadwyrężanie. Istniały również obawy, czy kreatyna nie wpływa na pracę nerek, jednak nie udokumentowano tychże potencjalnych skutków ubocznych.
Niektóre grupy badawcze wysunęły wniosek iż, nadmierna suplementacja kreatyny może doprowadzić do zwiększenia prawdopodobieństwa rozwoju chorób wieńcowych. Niektóre osoby mogą skarżyć się na działania niepożądane, jednak są to raczej jednostki nieliczne.
Część badań wskazuje jednak, że codzienna suplementacja kreatyny wpływa na poziom libida u mężczyzn. Kreatyna może także osłabiać erekcje oraz wywoływać inne problemy sfery seksualnej. Jeżeli w trakcie suplementacji pojawią się jakiekolwiek skutki uboczne, należy natychmiastowo zaprzestać przyjmowanie tej substancji.
Mimo iż cholesterol jest w stanie wyrządzić wiele szkód w ludzkim organizmie, jest on...
Czytaj więcejPrawidłowo dobrana dieta jest kluczem do obniżenia złego poziomu cholesterolu we krwi oraz...
Czytaj więcejO dietach, odchudzaniu, zbilansowanym sposobie odżywiania czy dziennym zapotrzebowaniu na...
Czytaj więcejProblemy z potencją doskwierają coraz...
Seler naciowy to jeden z najbardziej...
O dietach, odchudzaniu, zbilansowanym...