loader
Na potencję

Korzeniowy czy naciowy? Seler na poprawę Twojego libido

Seler naciowy to jeden z najbardziej niedocenianych naturalnych afrodyzjaków! To bogate źródło magnezu, potasu, cynku, fosforu i wapnia. Seler naciowy jest swoistą bombą witaminową! Na co dzień zapominamy o tym, jak ważna jest odpowiednia dieta dla mężczyzn z problemami z potencją. Lekceważymy warzywa i owoce, zapominamy o ruchu, pijemy alkohol, a wieczorem jesteśmy zdziwieni… Zanim pobiegniesz do apteki po dostępne bez recepty suplementy lub zapiszesz się do lekarza na badania, spróbuj zmienić swoje nawyki. Zacznij od chrupania selera naciowego zamiast batonika czy słonych przekąsek. Wprowadź do swojego codziennego menu także seler korzeniowy – choć wygląda mniej zachęcająco, jest równie bogaty w wartości odżywcze. Sprawdź, jak działa seler na poprawę Twojego libido. 

Cynk, selen i witaminy, czyli dlaczego najlepszy jest seler na poprawę Twojego libido

Ponadto, cynk aktywnie uczestniczy w wielu procesach zachodzących w ludzkim ciele. To mikroelement niezbędny przy gojeniu się ran, wydzielaniu insuliny oraz stężeniu cholesterolu. Dodatkowo, oddziałuje na pracę układu immunologicznego, układu krwionośnego – poprzez wpływ na ciśnienie krwi i rytm serca – oraz mineralizacji. Nic, tylko jeść seler i korzystać z dobrodziejstwa jakim jest cynk!

Trzeba pamiętać także o dwóch pierwiastkach, które są niezbędne do walki z impotencją. Są to cynk i selen. Cynk jest bardzo dobry dla osób zmagających się z kłopotami z potencją! To właśnie ten pierwiastek odpowiada za produkcję plemników.

Drugim ważnym przy problemach z libido pierwiastkiem jest selen. Ten mikroelement znajdziesz w selerze korzeniowym. Choć nie ma go wiele, to włączenie tego warzywa do stałego jadłospisu z pewnością zaowocuje lepszym samopoczuciem, także w łóżku. To właśnie selen odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie jąder oraz korzystnie wpływa na jakość nasienia. Selen bardzo dobrze oddziałuje także na tarczycę, układ odpornościowy, układ enzymatyczny, a także chroni krwinki czerwone przed oksydacją, czyli spowalnia procesy starzenia. Nawet jeśli nie narzekasz na kłopoty z potencją, to warto przekąsić seler co kilka dni.

Witaminy przeciwutleniające – A, E i C – zawarte w selerze w znaczący sposób wpłyną na twoje zdrowie! Warto podkreślić, że seler naciowy posiada dwukrotnie większą dawkę witaminy C niż seler korzeniowy. Jednak obie odmiany tego warzywa mają wysoką wartość odżywczą.

Przepis na sukces: seler, orzechy, trochę ruchu

Dietę skoncentrowaną wokół walki z impotencją warto także wzbogacić o orzechy. Razem z selerem to świetne połączenie, które zapewni powrót do dawnej sprawności. One także są przebogatym źródłem selenu i cynku. Szczególnie pomocne w tej kwestii są orzechy brazylijskie, które poprawią produkcję i metabolizm testosteronu.

To co? Po pracy wyjdź na spacer, pójdź pobiegać albo wsiądź na rower i pokonaj kilka kilometrów. Na kolację lekka, a zarazem wzmacniająca i odżywcza sałatka z selerem naciowym i orzechami, lampka czerwonego wina dla rozluźnienia? To prosty przepis na sukces!