Endorfiny a potencja – hormony szczęścia...
Problemy z potencją doskwierają coraz...
O dietach, odchudzaniu, zbilansowanym sposobie odżywiania czy dziennym zapotrzebowaniu na kilokalorie napisano już wiele, jednak wciąż rzadko wspomina się o tym, jak jeść, żeby schudnąć. Jest to nie mniej ważne niż to, co jemy lub czego unikamy w codziennej diecie, zamiast szukać kolejnego idealnego planu żywieniowego polecanego przez sportowców, aktorki i telewizyjną wróżkę jednocześnie!
Przekąski oraz napoje to także element codziennej diety, jednak najczęściej o nim zapominamy. Kawa z mlekiem, herbata z cukrem i cytryną albo lampka wina do kolacji… Tak, to wszystko też dostarcza kilokalorii. Należy zatem jeść uważnie, podliczając i planując nie tylko główne posiłki, ale także przekąski oraz napoje. Najlepiej zastąpić kaloryczne batoniki i solone przegryzki owocowym smoothie lub kilkoma orzechami. Woda jest najlepszym zamiennikiem dla słodzonych, gazowanych napojów i sztucznie barwionych herbatek. Ogranicz lub całkowicie usuń ze swojej diety alkohol. Zdrowa, zbilansowana dieta, posiłki przygotowywane z ekologicznych składników, regularna pora posiłków, a nawet zaplanowane i zdrowe przekąski nie pomogą, jeśli nie ograniczysz alkoholu w swojej diecie.
Od lat powtarza się jak mantrę, że należy jeść 5 posiłków dziennie. Jednak nie jest to złota zasada, która dotyczy każdego! Są osoby, którym wystarczają 4 posiłki, ale są także ludzie, którzy wstają wcześnie rano, pracują fizycznie i potrzebują aż 6 posiłków. Dlatego tak ważne jest indywidualne i rozsądne podejście do diety. Nie warto ślepo wierzyć w opowieści kolegów z pracy lub diety-cud z kolorowych gazetek! Do diety trzeba podejść z głową, dokładnie przeanalizować swoje zapotrzebowanie, przyzwyczajenia oraz… preferencje!
Niezależnie od tego, ile posiłków dziennie potrzebujesz lub planujesz spożywać, to warto zadbać o ich regularność. Szczególnie na początku drogi do zdrowego odżywiania się! Konsekwentne pilnowanie pory posiłków pozwoli przyzwyczaić Ci się do odpowiedniej wielkości porcji. Najlepiej jeść co kilka godzin, tak aby nie dopuszczać do uczucia wygłodzenia. Warto rozplanować pory jedzenia co 3-4 godziny.
Szczególną uwagę należy poświęcić posiłkom po treningu. Powinny być zdrowe i zbilansowane. Zapomnij o „wynagradzaniu” sobie wysiłku pizzą lub słodyczami. Makaron z kurczakiem i sosem pomidorowym lub ryż z warzywami, indykiem i ziołami… Brzmi pysznie, prawda? Z pewnością taki zdrowy, zbilansowany posiłek sprawdzi się bardziej niż frytki i burger.
Czasem fajnie jest wyskoczyć na miasto, zjeść coś w ulubionej knajpce i spotkać się z przyjaciółmi. Jednak jedząc w domu masz większy wpływ na to, co i jak jesz. Nawet zdrowe restauracje, które podają kaloryczność dań i deserów, nie zawsze serwują to, co jest w menu. Dlatego lepiej poświęcić trochę czasu na przygotowanie posiłku w domu. Zapomnij o półproduktach i gotowych daniach do odgrzania! Zawierają konserwanty, są dosładzane, a zjedzone w pośpiechu sprawią, że nie odczujesz sytości i będziesz chciał zjeść więcej.
Pamiętaj także o piciu wody. Popijanie wody przez cały dzień, małymi łykami, przyspieszy twój metabolizm, nawodni organizm oraz sprawi, że rzadziej będziesz odczuwać głód!
Kreatyna to inaczej kwas betametyloguanidynooctowy, który jest związkiem chemicznym...
Czytaj więcejMimo iż cholesterol jest w stanie wyrządzić wiele szkód w ludzkim organizmie, jest on...
Czytaj więcejPrawidłowo dobrana dieta jest kluczem do obniżenia złego poziomu cholesterolu we krwi oraz...
Czytaj więcejProblemy z potencją doskwierają coraz...
Seler naciowy to jeden z najbardziej...
O dietach, odchudzaniu, zbilansowanym...