loader
Na potencję

Endorfiny a potencja – hormony szczęścia mają wpływ na libido!

Problemy z potencją doskwierają coraz częściej, także mężczyznom w sile wieku. Niestety, wielu z nich, zamiast udać się na konsultacje z lekarzem, postanawia samodzielnie wspomagać się na różne sposoby. A czasem wystarczy tylko odpowiednia, zdrowsza dieta, ograniczenie używek i trochę ruchu! Szczególnie aktywność fizyczna jest lekceważona jako jeden z czynników wyraźnie wpływających na potencję – i to za sprawą endorfin, czyli hormonów odpowiadających za dobry nastrój, odczuwanie zadowolenia oraz tłumią odczuwanie bólu. Endorfiny nazywane są hormonami szczęścia. Organizm uwalnia je podczas śmiechu oraz wysiłku fizycznego. Chcesz cieszyć się sprawnością w łóżku? Uśmiechnij się i idź pobiegać! Endorfiny a potencja - co warto wiedzieć? 

Ruch nie tylko uwalnia endorfiny, które poprawią twój nastrój, abyś łatwiej mógł się zrelaksować w sypialni, ale także zredukuje poziom stresu. Wystarczy 30 minut aktywności fizycznej, żeby uwolnić do krwioobiegu odpowiednią dawkę endorfin. Ponadto sport podwyższa poziom testosteronu, który również korzystnie wpływa na Twoje libido. Wysiłek fizyczny ma też jeszcze jedną zaletę – z czasem zaczniesz lepiej wyglądać, podobać się bardziej samemu sobie i bardziej akceptować swoje ciało. Choć brzmi to dość naiwnie, to ma realny wpływ na potencję.

Endorfiny a potencja, czyli jaki sport najlepiej uprawiać

Niezależnie od Twoich preferencji, każdy regularnie uprawiany sport będzie pozytywnie oddziaływał na libido. Wolisz trening cardio niż wyciskanie na ławeczce? Zamiast siłowni wolisz basen? Chcesz zacząć biegać z drugą połówką albo po prostu wsiąść na rower i codziennie pokonać kilkanaście kilometrów? Możesz wybrać każdy sport, nie zapomnij jednak o regularności!

Istnieją jednak trzy typy treningu, które mają największy wpływ na potencję. Przede wszystkim, trening tlenowy, zwany także aerobowym. Jego głównym celem jest dotlenienie wszystkich komórek ciała. Podczas takiego typu treningu komórki mają zapewniony stały dostęp do tlenu z krwioobiegu. Wskazany rodzaj aktywności fizycznej musi trwać minimum  30 minut, aby był skuteczny, dlatego sporty takie jak spacerowanie, pływanie czy bieganie są najpopularniejsze. Dopiero po półgodzinnej aktywności organizm zaczyna spalać tłuszcz i uwalniać endorfiny.

Drugim typem zalecanym dla osób z problemami z potencją jest zwyczajny trening siłowy. Poza uwolnieniem endorfin wywołanym sportem, w organizmie podnosi się też poziom testosteronu. Regularne ćwiczenia siłowe sprawią, że poziom tego hormonu w Twoim ciele będzie nieco wyższy, co możesz z łatwością wykorzystać w sypialni.

Ostatni, najmniej popularny trening, to ćwiczenia mięśni Kegla. Nie tylko kobiety je posiadają! Mięśnie Kegla odpowiedzialne są za wstrzymywanie moczu. Brzmi mało seksownie? To prawda, jednak pomyśl o tym jak o zwykłym treningu siłowym. Wystarczy regularnie spinać i rozluźniać mięśnie, aby szybko zacząć cieszyć się wyraźną poprawą wieczornej aktywności…

Endorfiny i potencja to naprawdę zgrany duet. Zagraj więc w kosza z synem czy pokop piłkę ze szwagrem. Pamiętaj także, że korzystny wpływ na wydzielanie endorfin ma również jedzenie czekolady, opalanie się i… orgazm!