Endorfiny a potencja – hormony szczęścia...
Problemy z potencją doskwierają coraz...
Wpływ cukru na poziom testosteronu u mężczyzn jest znaczący. Spożywanie produktów o wysokiej zawartości cukru skutecznie obniża poziom testosteronu. Jest to spowodowane podniesieniem w organizmie poziomu insuliny, która jest czynnikiem wiodącym do obniżenia poziomu tego hormonu.
Testosteron to główny hormon męski, który reguluje gospodarkę mężczyzn, utrzymując libido na właściwym poziomie. Funkcje testosteronu bardzo często powiązane są z rozwojem pierwszorzędowych i drugorzędowych cech płciowych. To one decydują o samopoczuciu, sile oraz poziomie masy mięśniowej. Choroby powiązane z niskim poziomem testosteronu to m.in: otyłość, cukrzyca oraz zespół metaboliczny.
Mężczyźni wykazujący niski poziom testosteronu znajdują się w grupie ryzyka zachorowalności na cukrzycę typu 2. Według badań problem ten dotyka 33% mężczyzn. Ryzyko wzrasta również w przypadku otyłości. Fakt ten bywa uzasadniony tym, że to nadmierna masa ciała oraz zaburzona gospodarka insulino-glukozowa powoduje rozregulowanie mechanizmów, które odpowiedzialne są za produkcję oraz prawidłowe działanie testosteronu. Wykazano mocną zależność pomiędzy tymi zaburzeniami.
Testosteron jest bowiem hormonem, który wspiera redukcję masy mięśniowej, dlatego tak ważny jest jego poziom w przypadku otyłości. Z jednej strony hormon ten wpływa na stymulację genów odpowiedzialnych za zaopatrywanie w insulinę, z drugiej zaś hamuje działanie genów o odwrotnym działaniu. Warto wspomnieć, że testosteron wpływa także na zmniejszenie obecności substancji zapalnych we krwi, które najczęściej występują pod postacią białek.
W przypadku cukrzycy typu 2 korzystna może okazać się terapia testosteronem, która wyrówna poziom tego jakże ważnego hormonu we krwi.
Najczęściej na kurację testosteronem decydują się mężczyźni, którzy zaobserwowali u siebie obniżenie popędu seksualnego lub odczuwają skutki przewlekłego zmęczenia tudzież inne dolegliwości. Zewnętrzne podawanie testosteronu jest również stosowane w przypadku rozwoju cukrzycy typu 2, która wywołana jest właśnie przez niedostateczną ilość testosteronu. Terapii testosteronem nie można jednak porównywać do terapii hormonalnej stosowanej u kobiet. Istnieją różne sposoby na podawanie testosteronu, począwszy od zastrzyków, po plastry czy żele. Zaleca się zachowanie wysokiej ostrożności w przypadku osób, które chorują bądź znajdują sie w grupie ryzyka raka prostaty. W tych konkretnych przypadkach terapia testosteronem, może wpłynąć na agresywność nowotworu.
Kreatyna to inaczej kwas betametyloguanidynooctowy, który jest związkiem chemicznym...
Czytaj więcejMimo iż cholesterol jest w stanie wyrządzić wiele szkód w ludzkim organizmie, jest on...
Czytaj więcejPrawidłowo dobrana dieta jest kluczem do obniżenia złego poziomu cholesterolu we krwi oraz...
Czytaj więcejProblemy z potencją doskwierają coraz...
Seler naciowy to jeden z najbardziej...
O dietach, odchudzaniu, zbilansowanym...